Ładowanie Wydarzenia
  • To event minęło.

Joga i Pięć Sił

8 lipca 2019 godz: 10:00 - 12 lipca 2019 godz: 11:30 Dom Ludowy 30PLN - 120PLN

Terminy: 8 – 12 lipca / godziny: 10:00 – 11:30

Miejsce: Dom Ludowy

Bilety: 30 zł / cykl: 120 zł

Joga i Pięć Sił

Prowadzenie: Liliana Sroczyńska

„Odkrycie własnego wzorca energii, obserwowanie natury i stwierdzenie, co w niej najsilniej się w nas odbija, na tym polega Twoja niepowtarzalność i od tego rozpoczyna się Twoja praktyka jogi. Zaczynasz bowiem wspierać naturalny przepływ prany przez cały układ ciała”.  Słowami Swami Ambikanandy Saraswati  zapraszamy Państwa na kolejne warsztaty pracy z ciałem i oddechem wg technik hatha jogi.

Wiedząc, że nasze wspomnienia, przeżycia, emocje, utrwalone są w naszej pamięci, odczuwamy również naszą przeszłość w ruchach naszego ciała. Kiedy nasze przeżycia powodują lekkie napięcia w ciele, a mięśnie zaczynają się skracać na skutek powstałych przez nasze przeżycia napięć, asany / pozycje jogi/ powodują , że poprzez ich odpowiednie wykonanie, redukujemy nasze uwięzione w mięśniach napięcie, umożliwiając tym swobodny przepływ naszej życiodajnej siły przez nasze ciało.

Tym samym powracamy do zdrowia i stanu integracji. Pozycje jogi , odpowiednio dobrane ćwiczenia oddechowe oraz relaksacja, umożliwiają nam rozpoznanie swoich możliwości w sferze świadomości ciała. Całość warsztatów w oparciu strefę świadomości asany pozwoli nam odkryć własne zakresy pracy z ciałem i umysłem bez przekraczania niepotrzebnych granic i barier. Podczas wykonywania pozycji sięgniemy po technikę wykorzystania energii mięśniowej, która pomoże uzyskać optymalny dla nas stan wzmocnienia osłabionych mięśni oraz złagodzi ich ograniczoną ruchomość. Wszystkie sesje hatha jogi będą oparte na jej podstawowych członach czyli spróbujemy od asany- pozycji jogi, poprzez świadome oddychanie dojść do stanu głębokiej koncentracji, by następnie osiągnąć optymalny stan przepływu energii życiowej, a tym samym poprawić kondycję szeroko rozumianego zdrowia.

W tym roku podczas sesji będziemy także ćwiczyć asany pomagające w niektórych problemach zdrowotnych, np. bezsenności, bólach głowy czy astmie.

 

8–12 lipca, godz. 10:00 – 11:30, Dom Ludowy

 

kategoria wiekowa: 15+

Szczegóły

Start:
8 lipca 2019 godz: 10:00
Koniec:
12 lipca 2019 godz: 11:30
Koszt:
30PLN - 120PLN
Wydarzenie Categories:
,

Miejsce

Dom Ludowy

Organizator

Organizacja Podlasie SlowFest
Phone:
509 000 000
Top

Login


Create an Account!
Forgot Password?
Registration is disabled.

Want to Login?

Forgot Password?